Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

21 Haziran 2021, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

'Adalet Bölümü' öğrencileri için mahkeme salonunda duruşma gerçekleşti.

'Adalet Bölümü' öğrencileri için mahkeme salonunda duruşma gerçekleşti.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Adalet Bölümünde eğitim gören öğrenciler, okullarındaki duruşma salonunda hâkim, savcı, avukat, mübaşir, sanık, davacı ve izleyici olup yargılama yapıyor. Duruşmaya, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Ağır Ceza Üyesi Hâkim Abdülsamed Göl, Cumhuriyet Savcısı Betül Dinler ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan katıldı.
Cübbelerini giyerek hâkim, savcı, avukat olan öğrenciler, mahkeme salonundaki yerlerini alarak celseyi başlattı. Duruşmaya katılan başsavcı, hâkim ve diğer misafirler ise izleyici koltuklarına oturdu. Senaryoda bir sanığın düğün gecesinde bir bayanı bıçakla yaralaması ve darp etme konusu ele alındı. Mübaşir tarafından salona çağrılan taraflar yerlerini alarak hâkimin sorularını cevapladı. Temsili mahkemede taraflar ve tanıklar dinlendikten sonra hâkim kararı açıklayarak sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi ve mahkeme sona erdi.
Daha sonra Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Ağır Ceza Üyesi Hâkim Abdülsamed Göl, Cumhuriyet Savcısı Betül Dinler tarafından okul konferans salonunda "Kariyer Günleri" kapsamında öğrencilere konferans verildi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık