Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

21 Ocak 2021, Perşembe

Son dakika Karaman haberleri

Bayır Ortaokuluna Kızılay’dan Kütüphane

Bayır Ortaokuluna Kızılay’dan Kütüphane

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Kızılay Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma, Köy Muhtarı Mustafa Ceylan ve Kızılay yönetim kurulu üyeleriyle gönüllüler katıldı.
Yürüttüğü afet operasyonlarının yanı sıra sosyal yardımlarla da adını gerek yurdumuzda gerekse ülke dışında sık sık duyuran Türk Kızılayı, gerçekleştirdiği kitap kampanyası ile Bayır köyüne bir kütüphane oluşturdu.
Kızılay’ın ülkemizin yüz akı olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Anadolu insanının ihtiyaç olduğunda her nerede olursa olsun elinden geldiği yardım ve çabayı yaptığını ifade etti. Milletimizin bu sorumluluğunun medeniyetinden aldığı bilinçten ileri geldiğini vurgulayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Kızılay yüzyılı geride bırakan tecrübe ve kurumsallığıyla nerede ve hangi tür yardıma ihtiyaç varsa yardımcı olma çabasında. Bu kütüphane de iyilik ve yardımlaşma ile büyüyecek çocuklarımızın bugünü ve yarınına dokunacak bir çalışma oldu. Türk Kızılayı Karaman Şubesine ve gönüllülerine teşekkür ediyor, kütüphanenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu belirten Kızılay Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma, “Bu düşünceden yola çıkarak Kızılay olarak biz de gönüllülerimizin ve bağışçılarımızın desteğiyle bu kütüphaneyi oluşturduk. Özellikle şubemizin Kadın Kolları Başkanı Zeynep Oğuzcan ve ekibinin çok büyük gayretleri oldu. Destek veren tüm Karaman halkına teşekkür ediyorum.” dedi.
Türk Kızılayı Karaman Şubesinin üye ve gönüllülerle gerçekleştirdiği kampanya ile toplanan ikinci el ve yeni alınan kitaplarla okul kütüphanesinin tefrişatı yapıldı. Satranç takımları ve geleneksel zekâ oyunlarının da yer aldığı kütüphanede anasınıfından ilkokula, ortaokul öğrencilerinden velilere okunabilecek kitaplarla raflar dolduruldu. 
Açılışın sonrasında kütüphanenin gezilmesinin ardından günün anısına fotoğraflar çekildi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık