Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

17 Ocak 2021, Pazar

Son dakika Karaman haberleri

Çalışkan, Okul Ziyaretlerinde Öğretmen ve Öğrencilerle Buluştu

Çalışkan, Okul Ziyaretlerinde Öğretmen ve Öğrencilerle Buluştu

İlk olarak Karaman Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, okul yöneticileri ve öğretmenlerden eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Ardından Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, okul tanıtımları kapsamında bulunan Ermenek Şehit Danış Tunalıgil Ortaokulunun 8. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. 
Geleceğe dair eğitim planlamaları yapan öğrenciler için bu gezilerin önemli olduğunu belirten İl Müdürü Çalışkan, öğrencilerle sohbet ederek onlara tavsiyelerde bulundu. Sadece kitaplardan elde edilen bilgi çağının geride kaldığını ifade eden Çalışkan, birebir görmenin, dokunmanın, yaşamanın daha etkili olacağını söyleyerek bu gezinin düzenlenmesinde emeği geçen okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür etti. 
Ortaöğretime geçiş öncesinde okul tanıtımları kapsamında düzenlenen gezi ile öğrenciler, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesini ve TOBB Fen Lisesini ziyaret ettiler. Okulların derslik durumu, kütüphane, spor alanları ve atölye gibi fiziki imkânları ve başarıları hakkında bilgiler alan öğrenciler daha sonra üniversiteye geçti.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin yerleşkesindeki bölümler ve fakültelere yönelik bu ziyarette de 43 öğrenci, üniversite ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı. 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık