Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

24 Haziran 2021, Perşembe

Son dakika Karaman haberleri

Gazeteci Halis Mutlu’nun Yorumuyla Kudüs

Gazeteci Halis Mutlu’nun Yorumuyla Kudüs

Kudüs Şairi Nuri Pakdil’in anısına Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan seminerin açılış konuşmasını Kudüs Akademisi Öğrenci Topluluğu Başkanı Yunus Uysal yaptı. Uysal, “Kudüs bizim davamız. Derdimizin büyüklüğü davamız kadardır. Bu davaya ne kadar emek verirsek o kadar iyi sonuç alacağız.” dedi.  
Ardından Gazeteci Halis Mutlu, Mescid-i Aksa’nın bulunduğu bölge ve buradaki yerleşimle ilgili bilgiler aktararak, Peygamber Efendimizin Kudüs hakkındaki hadislerinden söz etti. Mutlu daha sonra Kudüs ile ilgili fotoğraf ve videolardan oluşan slayt gösterimini öğrencilerle paylaşarak şunları söyledi: “Kudüs’e gittiğimde kendi gözlerimle şunları gördüm. Orada bulunan ve kendini Osmanlı kadını diye tanıtan bir Müslüman kadınının ‘siz komutan olun biz askeriniz olmaya razıyız’ dediğini duydum.  Kudüs için konuşmaktan ve savaşmaktan korkmayın. Kudüs’ü sevin ve koruyun. Kudüs için hepimizin savaşması gerek.” 
Seminer, plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık