Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

18 Nisan 2024, Perşembe

Son dakika Karaman haberleri

İl Milli Eğitim, eTwinning Kalite Etiketi Ödüllerine Damga Vurdu

İl Milli Eğitim, eTwinning Kalite Etiketi Ödüllerine Damga Vurdu

Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla kurulan eTwinning çalışmaları kapsamında, Türkiye faaliyetleri çerçevesinde Karaman’da yürüttüğü başarılı projeleri sonucunda 72 öğretmen, Kalite Etiketi belgesini almaya hak kazandı.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, kazanılan başarının Karaman eğitim camiası için gurur verici bir hadise olduğunu söyledi. İl Müdürü Çalışkan, “eTwinning Ulusal Kalite Etiketi, her yıl Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlü Ulusal Destek Servisi tarafından belirlenen kriterlere uygun olarak proje sahibi öğretmenlere verilmektedir” dedi. 
İl Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması için eTwinning projesinin önemli olduğuna dikkat çekerek yapılan projelerle öğretmen ve öğrencilerin okullarını hem Avrupa’da hem de Türkiye’de marka haline getirdiğini belirtti. Çalışkan, “Her yıl büyük başarılara imza attığımız eTwinning projelerinde Karaman olarak 2019 yılında sayımız 6 iken bu yıl 54’ü Ulusal Kalite Etiketi 18’i ise Avrupa Kalite Etiketi olmak üzere 72 öğretmenimiz Kalite Etiketi almaya hak kazandı. İlimizin ve okullarının adını uluslararası platformlarda duyuran eğitim liderlerine, öğretmenlerimize, öğrencilerimizi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimimizi bu başarıdan dolayı tebrik ederim” diye konuştu. 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık