Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

15 Nisan 2024, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Yeni Bir Başarı Hikâyesi

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Yeni Bir Başarı Hikâyesi

Karaman Millî Eğitim Müdürlüğünün Erasmus+ Programı 2020 Yılı Akreditasyon Teklif Çağrısı döneminde Mesleki Eğitim, Yetişkin Eğitimi ve Okul Eğitimi olmak üzere üç alanda Erasmus Akreditasyonu başvuruları kabul edildi. Eğitim stratejilerinin uluslararası boyuta taşınmasında çok büyük bir adım olan Erasmus Akreditasyonunda elde edilen başarı ilimiz eğitim camiasını sevindirdi.

Erasmus+ Programı Akreditasyonu kapsamında “Mesleki Eğitim” alanında 264 başvurudan 80 kurum/kuruluş Erasmus Akreditasyonuna hak kazanırken “Yetişkin Eğitimi” alanında 98 başvurudan 20 başvuru, “Okul Eğitimi” alanında ise 240 başvurudan 81'i kabul edildi. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü ise, Erasmus + Programı Akreditasyon başvurularında üç alanda kabul alan 13 il millî eğitim müdürlüğü arasında yer aldı.

“Projelerin bütçe büyüklüğü yaklaşık 3 milyon 300 bin Avro.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan elde edilen başarı ile ilgili bilgi vererek bu sürecin AB Programlarında Karaman’ın sınıf atlayarak öğretmen ve öğrenciler için yeni ufukların açılacağı anlamına geldiğini belirtti. Bu başarının elde edilmesinde emekleri olan Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimine ve okullardan projelere destek veren ekiplere teşekkür eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan "Eğitim camiamıza hayırlı olsun. 2021-2027 yılları arasında uygulanacak AB programları kapsamında ilimizden 565 öğretmen ve 605 öğrenci, 34 Avrupa Birliği ülkesinde eğitim faaliyetleri ile işbaşı gözlem aktivitelerinde yer alacak. Projelerimizin 7 yıl içerisinde tahmini bütçe büyüklüğü yaklaşık 3 milyon 300 bin Avro’dur. Akreditasyon alan 9 büyükşehir dışında Türkiye genelindeki 4 il arasına giren Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, eğitim camiamızın iş birliği ile yeni projelere devam edecek inşallah. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum." dedi.

 

Erasmus Akreditasyonu başvuru sonuçlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları tıklayınız:

 

https://ua.gov.tr/haberler/2020-okul-egitimi-ka120-basvuru-sonuclari/

https://ua.gov.tr/haberler/2020-yili-mesleki-egitim-alaninda-erasmus-akreditasyonu-basvuru/

https://ua.gov.tr/haberler/2020-yili-yetiskin-egitimi-alaninda-erasmus-akreditasyonu-basvuru-sonuclari/

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık