Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

30 Temmuz 2021, Cuma

Son dakika Karaman haberleri

KMÜ, Bir İlke Daha İmza Atacak

KMÜ, Bir İlke Daha İmza Atacak

Karaman’da faaliyet gösteren huzurevlerinde pilot uygulaması yapılacak olan ve yaşlı bakım hizmetlerinin geliştirilmesini amaçlayan proje ile, ilgili kurumların çalışanlarının hizmet standardının yükseltilmesi ve yaşlı bakımının daha üst seviyeye taşınması hedefleniyor. 
Proje, yalnızca Türkiye’nin değil, tüm dünyanın yararına sunulacak
Proje kapsamında geliştirilecek olan yazılım sayesinde huzurevlerinde konaklayan yaşlı bireylerin tüm bilgileri ve gereksinimleri takip edilerek onlara daha iyi hizmet sunabilmek adına kayıt altında tutulacak. Yazılım uygulaması daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına politika tavsiyesi olarak sunulacak ve tüm Türkiye'de ve ortak ülkelerde bu yazılımın kullanılması sağlanacak. 
Avrupa Birliği Projeleri kapsamında hayata geçecek olan bu proje ile gerek KMÜ gerekse Türkiye, Avrupa’da ve dünyada önemli bir boşluğu doldurmuş olacak.  
Rektör Akgül’den Avrupa Birliği Projelerine tam destek
Özellikle toplumsal açıdan önem arz eden projelerle yakından ilgilenen KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, bu yıl KMÜ bünyesinde hazırlanan yedi farklı Avrupa Birliği Projesine bizzat destek vererek rehberlik ediyor. Şimdiye kadar KMÜ bünyesinde hazırlanan projelerden ikisi kabul görürken ikisi ise kabul edilmesine rağmen bütçe kısıtlılığı nedeniyle hibe desteği alamadı. Halen değerlendirme aşamasında olan üç projenin ise olumlu sonuçlanması bekleniyor.
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rektör Akgül, “Üniversiteler bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal sorumlulukları kapsamında da olanaklarını halkın ihtiyaçlarına yönelik alanlara açmalıdır. Bu bağlamda üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Bahar’ın yoğun gayretleriyle hazırlanan projenin yaşlı bakımındaki hizmet standardını yükselteceğine inanıyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık