Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

27 Eylül 2021, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

LGS ve YKS’ye Girecek Öğrencilere Karaman RAM’dan Uzman Desteği

LGS ve YKS’ye Girecek Öğrencilere Karaman RAM’dan Uzman Desteği

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik ve Araştırma Merkezi aracılığıyla LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere ve velilerine yönelik sosyal medyadan yapacağı yayınlarla uzman desteği sağlıyor.
Uzaktan eğitim süresince yapılan eğitim ve destek çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Bakanlığımızın TRT EBA TV yayınları ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kullanımına yönelik Müdürlüğümüz birimleri ve okul idarecilerimiz mesai kavramı gütmeden sürekli iletişim halindeler. Amacımız bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için öğretmen ve öğrencilerimizin iletişimi ile gerek konu tekrarı gerekse konu anlatımı yapılarak öğrenme alışkanlığını canlı ve kuvvetli tutmak. Ayrıca uzaktan eğitim sürecinin uzamasıyla öğrenci ve velilerimize, yaklaşan sınavlara ilişkin bilgiler verilecek ve uzmanlardan psikolojik destek sağlanacak.” dedi. 
Rehberlik ve Araştırma Merkezinin planlamasıyla sosyal medya üzerinden öğrenci ve velilerin bilgilendirileceğini ifade eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Merkezi sınavlar LGS ve YKS ile ilgili bilgilendirmelerin yanında velilere ve öğrencilere, salgın günlerinde psikolojik sağlamlılık, dijital ebeveynlik, zamanı etkin kullanma gibi konular da ele alınacak. Zaman zaman yayınların yapılacağı uzman eğitimleri için Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin karaman.ram İnstagram hesabını velilerimiz ve öğrencilerimiz takip edebilirler.” şeklinde konuştu. 
Rehberlik ve Araştırma Merkezi sosyal medya yayınları, aşağıda görselleri hazırlanan takvim doğrultusunda gerçekleştirilecek.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Anket

31 Mart Seçimlerinde kime oy vereceksiniz

yukarı çık