Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

28 Temmuz 2021, Çarşamba

Son dakika Karaman haberleri

Master Şefler Ankara’dan Dereceyle Döndü

Master Şefler Ankara’dan Dereceyle Döndü

12-15 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara Bal Günleri kapsamında düzenlenen, 2’inci Başkent Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda ilimizi temsil edip dereceyle dönen Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ayşegül Baldırlı, Ümmügülsüm Kutbay ve Hüseyin Özmen, Okul Müdürü Mehmet Yüksel, Müdür Yardımcısı Mehtap Avcı ve öğretmenleriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ettiler.
Yarışmaya ilişkin İl Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler veren Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yüksel, Altınpark Fuar Merkezi’nde Ankara Bal Günleri kapsamında düzenlenen, İkinci Başkent Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nda Karaman’ı temsil ettiklerini belirtti.
“Izgara Somon” ve “Cennet Çamuru” Yarışmada Derece Getirdi
Mehmet Yüksel, “Okulumuz Müdür Yardımcısı Mehtap Avcı, Yiyecek İçecek Alan Öğretmeni Büşra Şener ve yiyecek içecek alanı öğrencilerinden Ayşegül Baldırlı, Hüseyin Özmen ve Ümmügülsüm Kutbay’la yarışmaya katıldık. Ayşegül Baldırlı, pancarlı kuskus eşliğinde yaptığı ızgara somon ile balık yarışması kategorisinde ikinci oldu ve gümüş madalya kazandı. Ümmügülsüm Kutbay cennet çamuru tatlısı ile ballı tatlılar kategorisinde dördüncü oldu. Hüseyin Özmen yöresel tatlılar kategorisinde badem helvası ile katılmış ancak jüri, helvayı tatlı kapsamında kabul etmediğinden derece alamadı.” diye konuştu. 
“Yaptığınız işi seveceksiniz, işinize inanacaksınız ve disiplin içerisinde çalışacaksınız…”
Çalışmaları ve yarışmalardaki başarıları sebebiyle Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve öğrencilerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yapımından sunumuna, isminden yapıldığı bölgesine kadar yemeklerin, kültürümüz içerisinde ayrı bir yeri olduğuna dikkat çekti. Bu özellikleriyle Karaman’ın ve genelde Anadolu’nun ruhunu ve felsefesini yaptığı her işte ortaya koyduğu gibi yemeklerde de kendini gösterdiğini ifade etti. Elde edilen başarıların yanı sıra ulusal ve uluslararası yarışma ve etkinliklere katılımın dahi büyük katkıları olacağını söyleyen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Önemli olan sevmek, inanmak ve başarı için mücadele etmektir. Yaptığınız işi seveceksiniz, işinize inanacaksınız ve disiplin içerisinde çalışacaksınız, değişmez sonuç; mutluluğunuzdur.” dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Çalışkan, Hatuniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilere başarılar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrencilere hediyesinin ardından günün anısına çekilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık