Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

06 Ağustos 2021, Cuma

Son dakika Karaman haberleri

Öğrencilerden İdlib’de Yaşanan İnsanlık Dramına Tepki

Öğrencilerden İdlib’de Yaşanan İnsanlık Dramına Tepki

Saygı duruşu ile başlayan programda İstiklal Marşı ve Özgür Suriye İstiklal Şarkısının okunmasının ardından basın açıklamasına geçildi.
Arapça ve Türkçe okunan basın açıklamasında şunlar dile getirildi: “Suriye ve İdlib kentinde son günlerde yaşanan katliam için bugün burada toplandık. Sadece bu hafta düzenlenen 3 bin hava saldırısı sonucunda 160 sivil şehit olmuş ve 200 bine yakın insan göç etmek zorunda kalmıştır. Orada zulüm gören Müslüman kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Son günlerde yapılan bu zalim saldırılar sonucunda İdlib yok olmasın, diyoruz. Mazlum kim olursa olsun Müslümanlar olarak el uzatmak, sesimizi duyurmak istiyoruz. Suriye rejimi ve Rusya’nın sivil halka yönelik bu hava saldırılarını kınıyoruz. Saygılarımızla.”
Açıklamanın ardından İdlib'de yaşanan katliama ait video gösterimi ile devam eden program, Kuran-ı Kerim okunması ve şehitler için dua edilmesiyle sona erdi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık