Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

16 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Rektör Akgül’den Dünya Diş Hekimleri Günü Mesajı

Rektör Akgül’den Dünya Diş Hekimleri Günü Mesajı

Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizde ilk Diş Hekimliği Okulunun kuruluş tarihi olan 22 Kasım 1908 günü nedeniyle Diş Hekimleri Günü olarak kutladığımız 22 Kasım, ağız ve diş sağlığının korunması ve tedavisinde halkımıza güncel tetkikler ve son teknoloji imkanlarıyla hizmet veren diş hekimlerimizi anmak için önemli bir gündür.
Ağız ve diş sağlığına önem verilmemesi ve gerekli tedavilerin uygulanmaması vücudumuzda oluşabilecek pekçok hastalığı beraberinde getireceği gibi ağız ve diş sağlığı, hem günümüz dünyasının hem de kadim din ve öğretilerin üzerinde ehemmiyetle durduğu bir konudur.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak bölgemizin ve ülkemizin gereksinimleri doğrultusunda iki yıl önce kuruluş sürecine başladığımız Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültemizin yapılanmasında önemli aşamalar kaydettik. 2018 yılında Resmî Gazete'de yayımlanarak kurulması kararlaştırılan ve 2019 yılında inşaatının temellerini attığımız fakültemiz 2020 yılında ilk öğrencilerine kavuştu. Böylesine kısa zamanda bu seviyeye gelebilmek hepimiz için sevindirici bir gelişmedir. Fakültemizin açılmasında ve bu günlere gelmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, milletvekillerimize, tüm devlet yetkililerimiz ile Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Sonay Gürgen’e şahsım ve üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum. 
Fakültemiz bünyesinde evrensel etik değerlere sahip, bilimsel gelişmeleri ve güncel teknikleri takip eden, hastasına karşı güler yüzlü, özverili, dürüst ve çalışkan genç diş hekimleri yetiştirmek en büyük umudumuz. Bu bağlamda fakültemizin fiziki ve akademik gelişimini hızlandırarak fakültemizi öğrencilerimiz için eğitim-öğretime hazır hale getirdik. Çok kısa bir süre içerisinde de fakültemizde hasta kabulüne başlayacağız. 
Bu vesileyle ağız ve diş sağlığı bilincini oluşturmak ve hastaların tedavisini gerçekleştirmek gayesiyle görev yapan tüm diş hekimlerimizin, fakültemizin değerli akademik personelinin ve üniversitemizin ilk diş hekimliği öğrencilerinin Dünya Diş Hekimleri Gününü kutluyor, çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum.”
 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık