Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

15 Nisan 2024, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

Rektör Namık Ak’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Namık Ak’tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Rektör Ak, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Varlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, emekleri ve çabalarıyla hayatımızın her anına dokunan kadınlarımız her türlü övgü ve takdirin üstünde, başımızın tacıdırlar. Onlar olmasaydı ne sevgiyi, ne şefkati, ne iyi niyetini korumayı, güzel konuşmayı ve ne de güzel düşünmeyi layıkıyla bilemezdik. Kadınların içinde olmadığı bir dünya nasıl düşünemezsek onların hak ettikleri değeri bulamadığı bir yaşam şekli de tahayyül etmememiz gerekir.
Milletimizin dara düştüğü her an gözünü kırpmadan kendini ve evlatlarını vatan uğruna feda eden, eli titremeden varını yoğunu kutlu davasına adayan kadınlarımız, evimizde ve ailelerimizde dirliğimizin baş mimarı oldukları kadar, ülkemizin çalışma yaşamındaki etkinlikleri, devletimizin her kademesinde yerine getirdikleri görevler, her şeyden de önemlisi toplumumuzda ahlakı, sevgi ve saygıyı, vefayı, en yüksek sadakati, inancı, huzur ve adaleti temsil etmeleriyle hayatımızda en güvendiklerimizdir.
Kadın hakları konusunda farkındalık oluşturmak ve kadınların karşılaştıkları mağduriyetleri gidermek amacıyla her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü'nde, kadınlarımızın toplumumuzdaki çok yönlü rollerini bir kez daha gözden geçirmemiz ve gerek aile içindeki gerekse çalışma hayatındaki sorunlarına ilişkin daha duyarlı olmamız en büyük temennimizdir. 
Bu vesileyle, en derin sevgileri ve iyilik dolu yürekleri ile hayatımızın vazgeçilmezi olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık