Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

16 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Göksu-Taşeli Havzası Hibeleri 15 Eylül 2020 Tarihinde Başladı.

Göksu-Taşeli Havzası Hibeleri 15 Eylül 2020 Tarihinde Başladı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamındaki bağ-bahçe kurulumu fidanlarının tamamı %100 hibe olarak verilecek olup, projeler şartları tutan Çiftçimizin menfaatinedir.

 

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram yaptığı açıklamada; “Göksu-Taşeli Havzası Kalkınma Projesi kapsamında, İlimiz Merkez ilçesinin kırsal ve dağlık kesim köylerinde bağ-bahçe kurulumu yapmak üzere üreticilere, eşkikara cinsi asma fidan, fernor cinsi ceviz fidanı Ayvalık veya Gemlik cinsi zeytin fidanı hibe desteği verilecektir.

Destek kapsamında;

 En fazla 7 dekar alanda bağ kurulumu amacıyla Ekşikara cinsi bağ fidanı,

 En fazla 10 dekar alanda ceviz bahçesi kurulumu amacıyla Fernor cinsi ceviz fidanı,

 En fazla 10 dekar alanda zeytin bahçesi kurulumu amacıyla Ayvalık veya Gemlik cinsi zeytin fidanı hibe olarak verilecektir.

Fidan talepleri için başvurular 15 Eylül 2020 tarihinde başlayacak olup 02 Ekim 2020 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Başvuruların İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne şahsen yapılması gerekmektedir. Fidanların tamamı %100 hibe olarak verilecek ve daha sonra dikimleri kontrol edilecektir. ”dedi.

 

Başvuruda İstenilen Belgeler;

• 2020 Yılına ait ÇKS Belgesi

• İkametgâh ve aynı hanede yaşayan bireyler beyan formu

• HBS kaydı sorgulama belgesi

• Varsa üye olunan çiftçi örgütüne ait belge

• Meyve fidanı dikimi yapılacak arazinin tapusu, arazi verasete iştirak tapulu ise en az 10 (on) yıllık muvafakat name, kiralık ise en az 10 (on) yıllık kira sözleşmesi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık