Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

23 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Meyvelerde Hasat Ve Muhafaza Kursu Tamamlandı

Meyvelerde Hasat Ve Muhafaza Kursu Tamamlandı

Karaman Ziraat Odası, elma hasadında oluşan hasarları önlemek için işçilere yönelik açılan ‘Meyvede Hasat Ve Muhafaza ’ Kursu 104 saatlik eğitimin tamamlanmasıyla, kursta başarılı olan kursiyerlere Sayın Valimiz Fahri Meral'in Eşi Sayın Hanımefendi Zehra MERAL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÇALIŞKAN, İşkur Müdürümüz Şevket SARIKAYA, Halk Eğitim Müdürümüz Mehmet SERİN, İl Tarım Müdürümüz Abdullah KAYA ve Şube Müdürlerimizin katılımlarıyla sertifikaları verildi.  
14 gün süren olan kursa özellikle bayanlar büyük ilgi gösterdi. Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, Türkiye’de elma üretiminin yüzde 16’sını tek başına Karaman’ın karşıladığını söyledi. Türkiye’de söz sahibi olan Karaman elmasının hak ettiği yeri bulabilmesi için bu kursu düzenleme ihtiyacı duyduklarını belirten Bayram, “Karaman elması kalitesi ve aromasıyla aranan bir lezzettir. Fakat biz elma toplanırken ve soğuk hava depolarına giderken ciddi anlamda elmaya hasar veriyoruz ve bunla ilgilide şikayetler alıyoruz. Elmamızın dış pazarda daha iyi pazarlanabilmesi içinse çalışmalar yürütüyoruz. Elmada hasatta oluşan zararı asgariye düşürmek için Ziraat Odası olarak İŞ-KUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalayarak elma toplama kursu açtık. Türkiye’de böyle bir kursun ilk defa açıldığını düşünüyorum. Açılan kurs uzun süreli bir kurstur. 104 saat ve 14 gün sürmüştür. Tüm Katılımcılara teşekkür ederim dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık