Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

16 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

30 Okula Daha “Okulum Temiz” Belgesi Verildi

30 Okula Daha “Okulum Temiz” Belgesi Verildi

Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı ‘Okulum Temiz’ projesi kapsamında “Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” gereğince, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazanan okullara belgeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle İl Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından verildi.
Belge töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Okulum Temiz” belgesinin hem okullara hem de velilere bir güven telkin etmesi adına önemli olduğunu söyledi. Çalışkan, “Sizler bu belgede belirtilen kriterleri tek tek yerine getirerek aslında zor bir dönemde bir başarı elde ettiğinizi düşünüyorum. Bu sebepten dolayı bu süreçte öğrencilerimizin hijyen standartlarına uygun bir şekilde eğitim alabilmesi için göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Program, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın okullara belgelerini vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.

 

OKULUM TEMİZ BELGESİ ALAN OKULLAR LİSTESİ

Okul/Kurum Adı

 

Sudurağı Karaman Bey İlkokulu

 

Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu

 

Bayır İlkokulu

 

Bayır Ortaokulu

 

Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi

 

Fatih Eğitim Çalışanları İlkokulu

 

Fatih Eğitim Çalışanları Ortaokulu

 

Hakkı Teke Spor Lisesi

 

Kılbasan İlkokulu

 

Kılbasan 75. Yıl Ortaokulu

 

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu

 

Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Alparslan Ortaokulu

 

Kale İlkokulu

 

Toki İlkokulu

 

İlyas Küçüker İlkokulu

 

Yunuskent Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi

 

Toki Anadolu Lisesi

 

Fatih Anadolu Lisesi

 

Mümine Hatun Ortaokulu

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık