Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

15 Nisan 2024, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

Atila Başkandan Büyük Yatırım

Atila Başkandan Büyük Yatırım

İYİ Partili Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu, iktidar partisinin belediye başkanlarından daha fazla çalışıyor.
Geçtiğimiz aylarda başlanan Ahmet Keleşoğlu kent müzesi inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Selçuk Ecza Deposu ve Ermenek Belediyesi işbirliği ile yapılan proje; 9345 metrekare inşaat alanına sahip ve yaklaşık 25 milyon TL ye mal olacak.
 
Proje kapsamında bina içinde 4958 metrekare 2 katlı kapalı otopark, 3932 metrekare müze alanı ile restoran ve kafelerin yer aldığı bir rekreasyon alanı ve idari binadan oluşuyor.
Yapılacak olan 2 katlı kapalı otopark alanı, İlçemizde son yıllarda büyük sorun haline gelen otopark sorunu ile ilgili geleceğe yönelik tahminler yapılarak önümüzdeki yıllar içinde Ermenek’in otopark ihtiyacı göz önünde tutularak oluşturulmuştur.
 
3. ve 4. kattaki "kronolojik zaman tüneli şeklindeki müze alanı " sayesinde Taşeli bölgesinin arkeolojik ve etnografik eserlerinin saklandığı, korunduğu; müzemiz olmadığı için Karaman ve Konya'daki müzelerde sergilenen eserlerimiz yeniden Ermenek’e kazandırılacaktır.
 
5 ve 6.katta yer alan idari bina da I.TBMM binası örnek alınarak tasarlanmış olup, yaklaşık 13000 metrekare alanı kapsayan proje bittiğinde Ermenek baraj gölüne nazır muhteşem bir peyzaj alanı restoran ve kafeteryalardan oluşan bir eser kazanmış olacaktır. Yapılacak olan müzenin ilçemize hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık