19 Ekim 2018, Cuma

Son dakika Karaman haberleri

Ayrancı Hıdırellez Şenliği Başlıyor

Ayrancı Hıdırellez Şenliği Başlıyor

Karaman Polis Evinde gerçekleşen toplantıda konuşan Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’19.’sunu düzenleyeceğimiz Hıdırellez Şenliği’nde bu yıl bir birinden renkli isimler, önemli konuklar ve halk oyunları yer alacak’’ dedi.
Programın 06 Mayıs 2018 Günü Ayrancı ilçesindeki Baraj mevkiinde sabah 09.30’da başlayacağını söyleyen Büyükkarcı, ‘’Programımız Osmaniye Belediyesi Mehteran Takımı ile başlayacak. Bir önceki yıl yağlı güreş müsabakaları yapılmıştı, bu yılda Orta Asya Gökbörü atlı oyununu getiriyoruz. Malumunuz Ayrancı ilçemiz 1903 yılında 210 hane Kırım Türk’ünün yerleşmesiyle kurulmuş bir ilçe. Bundan hareketle Kırım Türklerine vefa olsun diyerek İzmir Kırım Derneği Halk Oyunları ekibini davet ettik.
Öte yandan seslendirdikleri eserlerle gönüllerimize taht kuran bir birinden değerli ulusal ve yerel sanatçı dostlarımız şenliğimizde sahne alacaklar. Mustafa Yıldızdoğan, Sami Çelik, Yasin Çat, Mehmet Ali Büyükparmaksız, Selçuk Gündüz bu isimlerden bazıları. Şenliğimize Karaman başta olmak üzere yurdumuzun değişik illerindeki hemşerilerimizi davet ediyorum’’ sözlerine yer verdi.
Geçtiğimiz yıl 20 bin civarında katılım gerçekleşen Hıdırellez Şenliği’ne bu yılda en az o kadar kişinin katılması bekleniyor.

Gülüyorum herşeye ,hatta küçük bir çocuk gibi mutlu oluyorum  çoğu insanın önemsemediği değerlere bile.
An geldi bir bir suçlarım hatalarım yüzüme vuruldu,kırıldı kalbim, incindi duygularım ama ben vurmadım içimdeki hüznümü hiçbir zaman yüzüme.
Büyüdüm kocaman bir kadın oldum.içimde sakladım çocukluğumu,kendimi koruyamadım ama içimdeki çocuğu hep korudum sakladım incitmedim,incittirmedim kimseye,yaşattım hep içimde. bendeki çocuk ölürse bende onunla öleceğim diye

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık