Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

27 Eylül 2021, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

Belediye Kar Temizleme Çalışmalarında Gece Gündüz Sahadaydı

Belediye Kar Temizleme Çalışmalarında Gece Gündüz Sahadaydı

Karaman Belediyesi kar temizleme ekipleri; yolları açmak, kaldırımları kürümek, biriken karları toplamak ve buzlanmayı önlemek için yoğun mesai harcadı.

Karaman’da Pazar gününden itibaren etkisini gösteren ve kenti beyaza bürüyen kar yağışı ile birlikte belediye ekipleri de anında teyakkuza geçerek kar küreme ve temizleme çalışmalarına başladı. Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park-Bahçe Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Mezarlık Hizmetleri Müdürlüğü ve tüm birimleriyle yürütülen çalışmalar kapsamında; kent merkezindeki ana arterler başta olmak üzere toplu ulaşım güzergâhları, hastane, kamu kurum ve kuruluşları, okul gibi vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar belediye ekiplerince kısa zamanda açıldı. Kar yağışına anında müdahale edilmesi ve ulaşımda herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için tüm ekipler sahadaydı.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı: "Çok şükür özlediğimiz kara kavuştuk. Pazar gününden itibaren başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ile birlikte belediyemizin tüm birimleri teyakkuza geçti. Bu süre zarfında şehir içi ulaşımın ve günlük hayatın olumsuz etkilenmemesi için tüm ekiplerimiz görev yaptı. Ekiplerimiz bir yandan araç ve gerekli ekipman ile yollarda kar temizleme çalışması yaparken diğer yandan da vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar ve kaldırımlar kar kürüme ekipleri tarafından kardan temizlendi. Kısa süre içerisinde tüm yolların açılması ile eş zamanlı olarak biriken karlar da toplanıp şehir merkezinin dışına çıkarılmaya devam ediyor. Bununla birlikte Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, eriyen kar sularına karşı tıkanmaları önlemek amacıyla mazgalların temizliğini gerçekleştiriyor. Aralıklarla yağan kar ve yağmur yağışının sıkıntısını vatandaşlarımıza yansıtmamak için tüm birimlerimizle görevimizin başında olduk ve olamaya devam edeceğiz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Anket

31 Mart Seçimlerinde kime oy vereceksiniz

yukarı çık