duru bulgur

19 Ocak 2019, Cumartesi

Son dakika Karaman haberleri

İl Özel İdaresi, Köylerimizde Temizlik Ve Bakım-Onarım Çalışmalarına Devam Ediyor

İl Özel İdaresi, Köylerimizde Temizlik Ve Bakım-Onarım Çalışmalarına Devam Ediyor

İl Özel İdaresi Yol yapım-genişletme-yama-asfaltlama çalışmaları, sulama projeleri ile çiftçiyi destekleme ve içme suyu gibi çalışmalarının yanısıra kültür-sanat ve turizm değerlerinin korunması ve bakım onarımı gibi pek çok alanda da faaliyette bulunmakta.
Tarihi Mekanlarımız, Güneş Enerji Santralleri ve Değirmenlerimizin temizliği de bu faaliyetlerden birkaçı. Bu kapsamda:
Taşkale Köyümüzdeki Değirmenin temizliği, Kocadüz Mevkiideki Güneş Enerji Santralinin temizliği ve Tarihi Manazan Mağaramızın bakım-onarım ve temizlik işleri İl Özel İdaresi Personeli tarafından yapıldı. 
Bu çeşitli faaliyet kollarından biri de Köylerimizdeki çöp, bakım-onarım ve mezar temizliği ile Aziz Şehitlerimizin mezarlarının bakımı-boyanması ve Bayrak yenileme işlerinin yapılması. Bu kapsamda daha önce olduğu gibi 2018 yılında da vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda programa alınarak mezarlık temizliği ve bakım-onarımı yapılan köylerimiz ise şöyle:
Göcer, Eğilmez, Çoğlu, Hamidiye, Kurucabel, Salur, Avgan(Narlıdere), Yuvatepe ve Akarköy Köyümüzdeki Mezarlıkların temizleme işi yapılmış, program doğrultusunda diğer köylerimizde de temizleme çalışmaları devam etmektedir.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Anket

31 Mart Seçimlerinde kime oy vereceksiniz

yukarı çık