Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

18 Nisan 2024, Perşembe

Son dakika Karaman haberleri

Karaman'da 'korona virüs' seferberliği

Karaman'da 'korona virüs' seferberliği

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, bin 200 kamu personeliyle birlikte ev ev dolaşarak vatandaşları virüse karşı uyardı.

 

“Tüm vatandaşları tek tek uyaracağız”


Virüse karşı başlatılan seferberlik kapsamında Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık da, Üniversite Mahallesi'nde evleri tek tek dolaşarak vatandaşlara kendi eliyle hem maske dağıttı hem de kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu.


Burada gazetecilere açıklamada bulunan Vali Işık, “Karaman'da virüsün başladığından beri, her türlü tedbiri elimizden geldiğince almaya çalıştık. Bu çerçeveden HES kodu kontrolü olsun diğer denetimler olsun, hepsi yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. Fakat son çare olarak biz şunu düşündük, ev ev dolaşalım bu farkındalığı oluşturmaya çalışalım. Onun için sağlık müdürümüz ve diğer daire amirlerimizle birlikte, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bir günde ev ev dolaşıyoruz. Bu konuda şu anda bin 200 personelimiz sahadadır. Asıl hedefimiz tüm Karaman'ı dolaşıp bu farkındalığı oluşturmaktır. Ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımıza hem maske dağıtıyoruz, hem de mutant denilen virüsün ne kadar hızlı yayıldığını anlatmaya çalışıyoruz. Karaman'daki virüs artışı Türkiye'deki artıştan geliyor. Bu sosyal hareketlilik olduğu sürece her il birbirinden etkilenecektir. İşte biz bunu en aza indirmek için ilimizi korumak için gereken her türlü tedbiri zamanında düşünüyoruz. Önceden tedbir alarak bunu önlemek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık