Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

25 Kasım 2020, Çarşamba

Son dakika Karaman haberleri

KMÜ'den Dört Yüksek Lisans Programı Daha

KMÜ'den Dört Yüksek Lisans Programı Daha

Üniversite Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile KMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde disiplinlerarası eğitim vermek üzere Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı kurularak bu anabilim dalına bağlı Felsefe ve Din Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı, yine Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Felsefe Tezli Yüksek Lisans Programı ile Beden Eğitimi ve Spor Tezsiz Yüksek Lisans Programı, ayrıca KMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Anabilim Dalı kurularak bu anabilim dalına bağlı Fen Bilgisi Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı açılması uygun görüldü. 
KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin her geçen gün gelişerek daha fazla anabilim dalında yükseköğrenim hizmeti vermesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Enstitüler bünyesinde farklı alanlarda lisansüstü eğitim programları açarak memleketimize ve bilim camiasına daha fazla alanda akademik çalışma sunmak için gayret göstermekteyiz. Farklı disiplinlerde eğitim alan öğrencilerin yeni bakış açılarıyla toplumumuza önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Bu vesileyle yeni kurulan anabilim dalları ve yeni açılan yüksek lisans programlarının hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık