Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

16 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi Başladı

Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi Başladı

Karaman’da küçükbaş hayvancılığı geliştirmek amacıyla 29 Eylül 2020 tarihinde Karaman Valiliği ve Ziraat Bankası Konya Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında   İlimiz merkez ve ilçelerimizde başvurusu olumlu sonuçlanan ilk etapta  90 üreticimizin kredi onayları tamamlanmış olup proje kapsamında hayvan alım süreci başlamıştır.
İlimiz genelinde proje kapsamında hayvan alımı yapılabilecek  300 baş ve üzeri anaç koyunu olan işletmelerin listesi Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün internet sayfasında yayınlanmıştır. İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ yapmış olduğu açıklamada; “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var  Projesiyle ; İlimizde küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve kırsal kalkınmayı arttırmak için küçükbaş hayvan işletmelerinin dişi hayvan varlığının asgari 100 başa ulaştırarak sürdürülebilir ekonomik işletmeler oluşturulması, atıl işletme kapasitelerinin üretime kazandırılması, kırmızı et üretiminin arttırılması, yerel üretimin teşvik edilerek üreticilerin gelir seviyesinin yükseltilmesi hedeflenmektedir. Proje kapsamında hayvancılık kredisi onaylanan Kazımkarabekir ilçesi Özyurt köyünden Ramazan KİBAR isimli üreticimize hayvanlarının alımı gerçekleştirilerek teslim edilmiştir. Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var  Projesi   küçükbaş üreticilerimize, İlimize ve Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık