Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

26 Temmuz 2021, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

MEVKA'dan Covid-19 İle Mücadele Ve Dayanıklılık Programı

MEVKA'dan Covid-19 İle Mücadele Ve Dayanıklılık Programı

Mevlana Kalkınma Ajansı, ülkemizin salgınla mücadelesine katkı vermeyi; salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınmasını, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması hedeflemek üzere “Covid-19 İle Mücadele Ve Dayanıklılık Proramı” Kapsamında ‘Hızlandırılmış’ Bir Hibe Desteği Programına Çıkmıştır.

Program bütçesi 15 Milyon TL olup programın amacı ve öncelikleri aşağıdadır:

Program Amacı:

Çin'in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline gelmiş, 11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmiştir. Bu sebeple bu alanda mücadeleyi desteklemek için "COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı" oluşturulmuş, yaşanan can kayıplarının ve vaka sayılarının en aza indirilmesi bağlamında COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amaçlanmıştır.

Program Öncelikleri:

• Öncelik 1: Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması

• Öncelik 2: Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları

• Öncelik 3: Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi

Başvuru ve Uygulama:

Bu hızlandırılmış program, Ajans’ın çıkmış olduğu diğer desteklerden farklı olup başvuru süresi için bir (1) ay ve uygulama süresi için ise üç (3) ay süre tanınmıştır.   Program ve ilgili detaylar hakkında  www.mevka.org.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Tüm üyelerimize duyurulur.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık