Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

15 Nisan 2024, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

“Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın İkincisi Başyayla İlçesinde Yapıldı

“Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın İkincisi  Başyayla İlçesinde Yapıldı

.  8 Ekim 2020 tarihinde ilçeye bağlı köylerdeki muhtarlar ve üreticilerle tarımsal konularda istişarelerin yapıldığı toplantıda; çiftçilerimizin sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Toplantıda bölgede uygulanabilecek tarımsal projeler ele alındı. 
Toplantıya Başyayla Kaymakamı Koray ÇELİK, Başyayla Belediye Başkanı Ahmet İPEK, İl Müdürümüz Yusuf ŞAHİNBAŞ, Akparti İlçe Başkanı Mustafa CANLI, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Selman CAMBOLAT, Başyayla Ziraat Bankası Müdürü Hüseyin KÜÇÜKAMBARCI muhtarlar ve çiftçiler katıldı.
Toplantıda ilçede yetiştirilebilecek alternatif ürün çalışmaları, İl Müdürlüğünün uyguladığı tarımsal projeler ve üreticilerimizin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu. İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan ve başvuru süreci halen devam eden projelerden “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” ve “Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında % 25 çiftçi katkılı macar fiği tohum dağıtımı ile ilgili bilgiler verdi.
İlçedeki tarımsal desteklemelerin miktarının arttırılması yönünde projeler geliştirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyleyen İl Müdürü ŞAHİNBAŞ, ilerleyen günlerde “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın diğer ilçelerde de yapılmaya devam edeceğini belirtti.
Daha sonra İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ ve Belediye Başkanı Ahmet İPEK beraberindeki heyetle birlikte Kışla köyünde bulunan Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Bakanlığımız yatırım programından uyguladığı hayvancılık projesine ait işletmede incelemelerde bulundu. Ziyaret Kooperatif Başkanı Ahmet KORAŞ’ın kooperatif çalışmaları hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık