Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

31 Mayıs 2020, Pazar

Son dakika Karaman haberleri

Tüm Kadınların 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun

Tüm Kadınların 8 Mart Kadınlar Günü Kutlu Olsun

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Basın Açıklaması,

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Doğumdan ölüme, yaşamımızın her anında varlıklarıyla desteklerini esirgemeyen; eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız verenler fedakâr kadınlarımızdır.

Kadim medeniyetimizin temelinde yer alan kadınlarımız bu topraklara  cansuyu vermiş her bir eserde ve sahibinde mutlaka Anadolu Kadınının imzası vardır. Öyle ki bizim kadınımız çalışkanlığı, fedakârlığı, mücadelesi ile yorulmadan, usanmadan nesiller yetiştirmiş, üretime, bilime, ticarete, eğitime hayat vermiştir. Geçmişinden aldığı gücün ışığında kadınlarımız bugün de aynı heyecan ve cesaret ile istikbalimizin güvencesidirler.

Kadın her şeyin üstündedir. Hayatın tam merkezindedir. Kutsaldır. Annedir. Öyle ki cennet ayaklarının altındadır. Tüm bunların yanında kadınımız Anadolu’nun en ücra köşelerinde öğretmendir, ülkemizi gururla temsil eden bir diplomattır, Türk bayrağını göklerde dalgalandıran pilottur, yurt dışında araştırmalarıyla ufuk açan bir bilim insanıdır, hastalara şifa ulaştıran doktordur, genç dimağlara ilham veren sanatçıdır.

17 yıl boyunca AK Parti Hükümetleri, ülkemizde birçok alanda milat niteliğinde adımlar atmıştır. Yasalarda yer alan ancak pratik anlamda hayatın içerisinde yeterince uygulanamayan temel hak ve özgürlükler iktidarımız döneminde hayata geçirilmiştir. Aynı durum kadınlarımız için de geçerlidir. Ülkemizde kadınlarımız ne yazık ki daha önceki dönemlerde özgürlüklerine pranga vuran vahim hadiselere tanıklık etmiştir. Acı ve zulüm ile geçen bu yıllarda başörtülü kızlarımızın eğitim almalarının engellenmesi, okuldan, sosyal alanlardan ve iş hayatından soyutlanması toplulumuzda ağır yaralar açmıştır. Ancak dünyanın en sabırlı, vefakâr, cefakâr kadını isyan etmemiş, yapılanları sineye çekmiş, sabretmiş ve tepkisini, AK Kadroları destekleyerek demokratik yollardan dile getirmiştir.

 

Ne ilginçtir ki bugün kadın hakları diye meydanlarda bağıranların o zamanlar hiç sesi çıkmazdı. Unutmayınız ki bizim siyasi davamızın ana teması sadece kadınlarımızın uğradığı zulüm ve ayrımcılığa karşı mücadele etmek değil, aynı zamanda kadınları hayatın her alanında söz ve eylem sahibi yapacak şekilde projeler üretmek, kadın istihdamını destekleyerek onları tarımdan sanayiye, teknolojiden ticarete kadar geniş bir yelpazede Türkiye’nin üretim gücüne katkı veren paydaşlar olarak kazandırmaktır. Bu gayretler ile ülkemizde kadının toplumsal hayattaki aktif rolü giderek artmaktadır. 

 

Kadının değiştirici ve dönüştürücü gücü partimizin de en önemli unsuru olmuştur. Bizim mücadelemiz Anadolu kadını için bir milat, bir güzel başlangıç olmuştur. Bundan ötürü AK Kadrolar bir parti olmanın ötesinde bir iyilik ve doğruluk hareketine dönüşmüş, sınırlarını aşmış, tüm dünyada sükût edenlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi, mazlumların duası zalimlerin de hasmı olmuştur.

 

Mücadelemiz sizlerin verdiği sarsılmaz destekler ile her geçen gün güçlenmekte ve üye sayımız da artmaktadır. 4 milyon 771 bin AK Parti kadın üye sayımız ile dünya da en fazla kadın üye sayısına sahip parti olduk. Biz davası olan büyük bir aileyiz. İstiklal, İstikbal ve istikrar için, ülkemizin kalkınmasına değer katmak için, hayatı ve ülkemizi güzelleştirmek için; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsü ile gönül belediyeciliği yolunda kadınlarımız ile eser vermeye devam edeceğiz.

 

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kadınların her alanda ön planda olmasını öncelemiş ve bu yolda da gereken tüm adımları atmıştır. Adeta kadının ikinci plana atıldığı/ göz ardı edildiği bir toplumdan artık kadının her alanda görev ve yetki aldığı bir topluma geçiş sağlanmıştır. Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın gayretleri ile de devletimiz sadece Türkiye’nin kadınlarının değil bütün dünya kadınlarının sesi, nefesi ve yeşeren umudu olmuştur. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk Kadını büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de güçlü ve büyük Türkiye’ mizi 2023, 2053 ve 2071’ lerin hedefine taşıma yolunda toplumsal dayanışmanın mihenk taşı olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, ülkemiz ve yeryüzündeki tüm kadınlar için daha yaşanabilir bir dünya temenni ederiz

.........................

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet BAYRAM 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mehmet Bayram mesajında şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizin gelişmesinde ve çağdaşlaşmasında büyük emekleri bulunan kadınlarımız, toplumsal ve ekonomik yaşamdaki gelişmelerin en temel öğesidir. Türk kadını, toplumumuzun yapısını güçlendirip, şekillendirerek, aile birliğinin en önemli unsuru olarak daima özverinin, sevginin kaynağı olmuştur

Türk kadını millet hayatımızın her döneminde diğer milletlerin kadınlarına oranla önemli roller üstlenmiştir. Özellikle Kurtuluş mücadelesinde sergilediği güçlü, cesur, vatansever tutumuyla destanlaşmıştır. Cumhuriyete giden yolda gerek cephede, gerek cephe gerisinde aktif görev üstlenmiştir. Diğer bir yanda da Kadınlar Ekonomik alanda da ülkemizin gelişiminde taşın altına elini koymuş, ülkemizin her bölgesinde olduğu gibi ilimizde de özellikle Tarımın gelişmesi, sürdürülebilirliği ve ülke ekonomisine katkı açısından fedakar kadınlar üstüne düşeni layıkıyla yapmaktadır. Toplumun her alanında olduğu gibi kadınlar tarımsal faaliyetlerde de ayrılmaz bir parçadır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta fedakar Tarım Çalışanı kadınlarımız olmak üzere, ilimiz ve ülkemizdeki tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Dedi.

...........................

KTSO BAŞKANLAR'DAN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

 

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla yayınladıkları mesajda;

 

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Yüzyıllarca kendi kabuğunda yaşamak zorunda bırakılan kadının, toplumsal hayata entegrasyonu ile birlikte milletler, yeni bir kimlik kazanmış, dünya nezdinde kadına verilen değer ölçüsünde statüye sahip olmuştur.

'Bir toplumu oluşturan iki cinsten yalnız birinin çağdaş gerekleri kazanması ile yetinilirse, o toplumun yarıdan fazlası güçsüz kalmış olur' sözleriyle ufkumuza yön veren  Atatürk'ün önderliğinde yapılan devrimler neticesinde Anadolu toprakları tekrar canlanmış, yeniden doğuşun sembolü olmayı başarmıştır. 

Kadınlarımız aile kurumunun temel taşı, milletimizin baş tacıdır. Fedakârlığı, sevecenliği, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sunan kadınlarımızı, hayatın her alanlarında etkin bir şekilde görmek bizleri sevindirmektedir. Tarihimizde de Türk Kadının özverisi, fedakarlığı ve kahramanlığı ile tüm ülkelerin kadınlarına örnek olmuştur. Ülkemizin kalkınma ve gelişmesinde kadınlarımız, askerlikten sağlığa, eğitimden tarıma kadar, pek çok alanda önemli hizmetler sunmuşlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm kadınlarımızın, kadın haklarının kazanılmasında nerelerden başlandığının ve bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için özel bir gün olan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlar, sevgi ve saygılarımızı sunarız.”ifadelerine yer verdiler.

.............................

KMÜ REKTÖRÜ AKGÜL'DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadın hakları konusunda farkındalık oluşturmak ve mağduriyetleri gidermek amacıyla her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü; kadınlar olmadan ve dünyamıza kattığı değer anlaşılmadan insanlığın yeterince gelişemeyeceğine dikkat çeken önemli bir gündür.

Dünya nüfusunun hemen hemen yarısını oluşturan kadınlar, gerçekte hayatımızın tamamını etkilerler. Onların emeği, yüreği, bileği, dirayeti, şefkati ve içtenliği olmadan dünyayı anlamlandırmamız mümkün değildir. Çünkü kadın; doğuran, yetiştiren, büyüten, besleyen, derleyip düzenleyendir. Yaşadıklarımızın manasını derinleştiren, kemale erdirendir. Aileyi, toplumu, vatanı ve milleti kurup yaşatandır. O; sahip olduğumuz tüm değerlerde ve bizi biz yapan her şeyde kendini gösteren en vazgeçilmez yanımızdır. O yüzden kadına karşı olumsuz tutum ve davranış sergileyenler öncelikle kendilerine, sonrasında onları var eden topluma karşı kusur işlemektedirler. Unutmamalıyız ki, kadınları layık olduğu değeri bulmayan ve varlıkları görmezden gelinen toplumlar, insanlık aleminde hiçbir zaman üstün bir seviyeye ulaşamazlar.

Bu düşüncelerle, Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle tüm dünya kadınlarının mağduriyet ve kötü muamelelere uğramadan, doğuştan getirdikleri insanca yaşama hakkına sahip olarak, varlıklarına yakışan nezihlik ve üstünlükte bir hayat yaşamalarını temenni ediyor; başta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi mensupları olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık