Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

23 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Vekiller Projeleri Bir Bir Açıkladı

Vekiller Projeleri Bir Bir  Açıkladı

Milletvekilleri Şeker ve Eser: İlimizde bugüne kadar birçok yatırım yapılmıştır. Bugün de Karamanımız da her alanda yatırım ve proje  çalışmaları hızla devam etmektedir. Bunlardan bazılarını başlıklar altında siz değerli basın mensupları aracılığıyla değerli hemşerilerimizin ve  kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz.

1 ) Kazım Karabekir Paşa Müzesi Millet Kıraathanesi
Geçtiğimiz temmuz ayında Sayın bakanımız ile yaptığımız görüşmede İl Özel idaremiz tarafından yapım talimatı verildi. Şuan idaremiz tarafından projesi hazırlanmaktadır.

2 ) Karaman Merkez Millet Bahçesi

Mülkiyet çalışmaları tamamlanan Aktekke Meydanı Millet Bahçesi çalışmasına ait İmar Planı Bakanlığımızca resen onaylandı. 1 aylık askı süresi tamamlanmasıyla İmar Planının kesinleşmesi akabinde TOKİ tarafından yapım ihalesine çıkılacak. Yıl sonuna kadar ihalesinin yapılmasını hedefliyoruz.

3 ) Başyayla TOKİ Çalışması

Proje kapsamında 75 adet Konut, 1 adet Büfe, Altyapı ve Çevre Düzenleme işleri mevcut. İhalesi ve yer teslimi TOKİ tarafından yapıldı, inşaatta % 30 gerçekleşme sağlandı, çalışmaları hızla devam ediyor.

4 ) Sudurağı TOKİ Çalışması

221 adet konut, 2 adet ticari alan, 1 adet cami, çevre düzenlemesi ve alt yapı işleri şeklindeki projenin ihalesi 15 Ocak 2020 günü TOKİ genel müdürlüğümüz tarafından yapılmıştı. Bugüne kadar % 35 gerçekleşme sağlandı, inşaat çalışmaları devam ediyor.

5 ) Karaman Merkez Kırbağı 364 Sosyal Konut Yapılması

Karaman Merkez Kırbağı 364 sosyal konut yapım ihalesi 18 Şubat 2020 günü TOKİ genel müdürlüğümüz tarafından yapılmıştı. Çalışmalara başlandı ve % 10 gerçekleşme sağlandı, şuan inşaat çalışmaları devam ediyor. 

6 ) Karaman Merkez Kırbağı 811 (658) Sosyal Konut Yapılması

İlimiz Merkez Kırbağı 811 (658) sosyal konut yapılması işinin talep toplama ve kura çekimi yapıldı. Konut sayısı 153 artarak 811 konut olarak proje revize edildi. İhale süreci tamamlandı, yüklenici şantiye kurulumu yapmaktadır.

7 ) TOKİ Yerleşim Bölgesine Büyük Cami Yapılması  

Urgan mahallesi TOKİ bölgesinde ulaşım kolaylığı dikkate alınarak 17.000 m2’lik kısım “Dini Tesis Alanı” olarak belirlendi ve TOKİ’ye bildirildi. 811 sosyal konut içerisine dâhil edilmesi bekleniyor.
Cami etrafına ticari ünite eklenmesi için hazırlanan İmar Planı Tadilatı İl Genel Meclisi Ekim ayı gündeminde sonuçlandırılacak.

8 ) Akçaşehir TOKİ Çalışması

Akçaşehir beldemizde başlatılan TOKİ sosyal konut çalışmasının kura çekimi yapıldı. TOKİ tarafından 23 Kasım 2020 günü ihalesi yapılacaktır.

9 ) Ermenek Kentsel Dönüşüm Çalışması

09 Mart 2020 günü TOKİ tarafından 156 adet konut ihalesi sonrası sözleşme yapılarak  % 8 gerçekleşme sağlandı, inşaat çalışmaları devam ediyor. 

10 ) KMÜ 315 Konut Yapılması

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine 315 adet konut yapılması için hazırlanan imar planı Bakanlığımızca onaylandı.
Parselasyon işlemleri yapıldı, TOKİ’nin devir talebi bekleniyor.

11 ) Mücavir Alan Çalışması

2. TOKİ arkasından yeni çevre yoluna kadarki kısım yaklaşık 100 hektarlık kısmı 2019 yılında Bakanlığımızca Kentsel dönüşüm kapsamında “Rezerv Alan” ilan edildi. Çalışmaları devam ediyor.


12 ) Akçaşehir Arıtma Tesisi Yapılması

Beldemizin kanalizasyon altyapısının arıtma tesisi ile sonlandırılması amacıyla hazineye ait “Tarla” vasıflı taşınmaza yönelik 18.12.2019 tarihinde "Kamu Yararı Kararı " alındı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toprak Koruma Kurul süreci tamamlandı. 
Tarım Bakanlığımızda onay süreci takip ediliyor.

13 ) İncesu Mağarasının Turizme Açılması

İncesu mağarasının koruma amaçlı imar planı hazırlanmıştı. Teknik konulardaki çalışmalar devam ediyor. İlgili kurumlar arasındaki çalışmalar yakından takip edilerek süreci tamamlanmaya çalışılıyor. 

14 ) Yeni Dünya Mağarasının Turizme Açılması  

Mağara Koruma alanı çalışmaları  Haziran 2019 tarihinde, harita hazırlanması Aralık 2019 tarihinde tamamlanmıştır.
Bakanlığımız tarafından hazırlatılan Jeolojik etüt raporu çalışmaları devam ediyor.

15 ) Güldere Köyü İskân Çalışması

Güldere Köyü 1. Etap 53 konut, cami, millet konağı, su deposu, spor alanı yapım çalışmaları tamamlanmıştır. Konutlar teslim ediliyor. İlerleyen günlerde buradaki camiye açılış yapmayı planlıyoruz.

16 ) TOKİ Köy Konut Çalışması

Kazımkarabekir, Ayrancı ve merkez olmak üzere 28 köyde 2400 konut talebi TOKİ’ye iletildi. TOKİ genel müdürlüğümüz tarafından devam eden çalışmaları  bir an evvel sonuçlanması için yakından takip ediyoruz.

Yine gençlere ve spor severlere yönelik ilimizde devam eden bazı yatırımlar ve hizmetler;

17 ) Jimnastik platformu

Larende merkez çok amaçlı spor salonu içine jimnastik branşı için Çelik karkas platform yapımı geçtiğimiz Eylül ayında tamamlanmıştır.

18 ) Merkez spor salonu

Yapımında %98 gerçekleşme sağlamış inşaat tamamlamak üzeredir.

19 ) Karaman büyük stadyumu

Yapımında %70 gerçekleşme sağlanmış olup inşaatı devam etmektedir.

20 ) Ermenek kayak merkezi garajı

Ermenek yumurutepe kayak merkezi kar ezme aracı garajı yapım işi geçtiğimiz Ağustos ayında tamamlanmıştır.

21 ) Ermenek gençlik merkezi ikmal inşaatı

Geçtiğimiz Eylül ayında tamamlanmıştır.

22 ) Kazım Karabekir  futbol sahası ve Sudurağı futbol sahası

Futbol sahası ile birlikte istinat duvarı, ikili soyunma odası, tribün, sudurağı futbol sahasına 250 seyircili tribün yapımı İkmal inşaatları ihale aşamasına gelmiştir.

23 ) Son olarak Organize Sanayi Bölgesi sentetik futbol sahası yapım işi de  ihale aşamasına gelmiştir.

Memleketimize hizmet etmemize büyük desteği olan başta Cumhurbaşkanımız,  Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a,  Gençlik Spor ve Çevre Şehircilik Bakanlarımız ile Sayın bakanımız, hemşehrimiz Lütfi Elvan'a ayrıca emeği geçen herkese, temsil ettiğimiz Karamanlı hemşerilerimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık