Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

16 Nisan 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Yüksek Hızlı Tren Karaman Garında

Yüksek Hızlı Tren  Karaman Garında

AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan , 
AK Parti'nin Yaptıklarını Muhalefet Hayal Bile Edemez dedi.

AK Parti İl Başkanı Çağlayan , Konya-Karaman-Ulukışla YHT Projesi kapsamında Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren hattında sinyalizasyon sistemi montajları tamamlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 237 kilometrelik Konya-Karaman-Ulukışla (Niğde) Hızlı Tren Projesi kapsamında yapımı tamamlanan Konya-Karaman hattının 102 kilometrelik kısmı üzerinde test sürüşlerinin geçen ay başlandığını Saatte 200 kilometre hıza uygun olarak inşa edilen hızlı tren hattı ile Konya-Karaman arasında 1 saat 15 dakika olan seyahat süresi 35 dakikaya düşecek, diye duyurmuştu.

Başkan , TÜRKİYE’de YHT’nin GELDİĞİ 8. İL KARAMAN’ dır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ,Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na , Hazine ve Maliye Bakanımız Lütfi Elvan’a Vekillerimiz Recep Şeker’e , Selman Oğuzhan Eser ‘e ve emeği gecen herkese desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz Test sürüşlerni tamamlayıp yakında hizmete girecek olan YHT Karaman Halkımıza Hayırlı Olsun diyerek sözlerini tamamladı .

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık