Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

26 Eylül 2021, Pazar

Son dakika Karaman haberleri

Okullarda Üretilen Siperlik Maskeler Sağlık Çalışanlarına Teslim Edildi

Okullarda Üretilen Siperlik Maskeler Sağlık Çalışanlarına Teslim Edildi

Yeni tip koronavirüs ile canla başla mücadele ederek tüm Türkiye'nin takdirini toplayan sağlık çalışanlarına bir destek de İl Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi. Kovid-19 ile mücadelede hayati önem taşıyan siperlik maske Karaman'daki okullarda üretildi ve üretilen 155 maske İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun'a teslim edildi.
İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun'u makamında ziyaret ederek siperlik maskeleri teslim eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek koronavirüs ile mücadelede ülkedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları gibi Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de sağlık çalışanlarının yanında olduğunu söyledi. Mehmet Çalışkan, "Koronavirüs ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarımızın kullanması için 3D yazıcılarla ilk etapta üretilen 155 adet siperlik maskeyi İl Sağlık Müdürümüz Sayın Adnan Kurşun'a teslim ettik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu süreçte okullarımızdan güç alarak ilimizin ve ülkemizin siperlik maskesini karşılamak için var gücümüzle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz" dedi.
Karaman'ın eğitim camiasının nezdinde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalıkan'a ve misafirlerine teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, 155 adet siperlik maskenin 20 adedinin Karaman Devlet Hastanesine, 20 adedinin Ermenek Devlet Hastanesine ve 115 maskenin ise sağlık çalışanlarına ulaştırılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne gönderileceğini ifade etti. Adnan Kurşun, "Milletçe birlik ve beraberliğimizin arttığı bu dönemde eğitim camiasının yanımızda olduğunu bilmek bizleri mutlu ederken gücümüze güç katıyor. Üretmiş olduğunuz maskeler için şahsım, kurumum ve sağlık çalışanlarımın adına teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız" ifadelerini kullandı.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Anket

31 Mart Seçimlerinde kime oy vereceksiniz

yukarı çık