29 Mayıs 2024, Çarşamba

Son dakika Karaman haberleri

Gençler Mevlüt Akgün'den ne istedi

Gençler Mevlüt Akgün'den ne istedi

Başkan Adayı Mevlüt Akgün iki gününü ayırarak KMÜ’de memurlar, hocalar ve öğrencilerle konuştu. KMÜ camiasına projelerini anlatan Akgün özellikle öğrencilerin bazı konularda dertli olduğu söyledi. Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
 
ÖĞRENCİLER ÜNİVERSİTEDEN MEMNUN BELEDİYEDEN ŞİKAYETÇİ
 
Birçok öğrenci ile konuştuk sıkıntıları ve şikâyet ettikleri konular örtüşüyor. Bunların başında ulaşım gelir. Öğrenciler belediye otobüslerinin yetersiz olduğunu, seyir saatlerinin düzenlenmesi gerektiğini ve daha konforlu bir seyahat imkânı istediklerini söylediler. Bununla birlikte şehirdeki kültürel faaliyetlerin eksikliğinden yakınan öğrenciler “Karaman güzel bir şehir, ekonomisi de iyi ama daha iyi yönetilmeli, burada bir değişim şart” ifadelerini kullanıyorlar.
 
KARAMAN’DA ULAŞIMI HIZLANDIRACAĞIZ
 
Biz de onlara değişimi vadediyoruz. Onlara Karaman’ın ulaşım sorununu kökten çözeceğimizi ifade ettik. İnşallah seçimi alırsak ilk yapacağımız işler arasında yeni otobüsler almak ve Karaman’da ulaşımı hızlandırmak için metrobüs seferlerini başlatmak olacak. Karaman'ın yoğun yolcu trafiği yaşanan bölgeleriyle çarşı merkezini birbirine bağlayacak ve ulaşımı hızlandıracak bir adım atacağız. Metrobüs hatlarıyla otobüs hizmetlerine alternatif bir ulaşım ağı oluşturacağız. Büyük çaplı bir "Ulaşım Master Planı" hazırlayarak, şehrin artan nüfusu ve araç sayısıyla ortaya çıkan ulaşım ve trafik problemlerine köklü çözümler getireceğiz.
 
Öte yandan kültürel etkinliklerle şehrin canlılığını artırarak, konserlerden tiyatrolara, festivallerden fuarlara kadar geniş bir yelpazede siz gençlere çeşitli kültürel deneyimler sunacağız. Ayrıca gençler için heyecan verici bir proje olan Dijital Üretim Akademisi ile (E-spor, Metaverse, Yapay Zeka), yeni nesil belediyecilik anlayışını destekliyor ve genç kullanıcılara e-spor, e-ticaret, sosyal medya içerik üretimi ve yapay zeka gibi alanlarda ileri düzeyde destek sunacağız.
 
Bu arada bizi sıcak karşılayan KMÜ personeline, akademisyenlerimize ve sevgili gençlere teşekkür ederim. Yeni dönemde üniversite ile çok daha içli dışlı olmamız lazım. Onlardan öğrenecek şeylerimiz olduğu gibi onlara vereceğimiz hizmetler de olacak.
yukarı çık