29 Mayıs 2024, Çarşamba

Son dakika Karaman haberleri

Karaman Oradaydı; Mevlüt Akgün’ün Davetine 13 Bin Kişi Geldi

Karaman Oradaydı; Mevlüt Akgün’ün Davetine 13 Bin Kişi Geldi

Bu akşam Aktekke Meydanından düzenlenen büyük iftara beklenenin çok üstünde 13 Bin kişi katılınca meydan bayram yerine döndü. Coşkulu kalabalık iftar öncesinde sunulan sahne gösterilerini izledi.
Programda konuşan AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün birlik ve beraberlik mesajı verirken Karaman’ın huzur şehri olacağını vurguladı.
 
KARAMANLI BEKİR SITKI ERDOĞAN’IN DEDİĞİ GİBİ;
KARAMAN'A HASRETLİĞİM
ÜZÜLE ÜZÜLE BİTMEZ;
YOLLAR BİR İP, DAĞLAR DÜĞÜM
ÇÖZÜLE ÇÖZÜLE BİTMEZ...
 
GİT, GÖR İMARET'İ AMAN!
KİMLER GEÇMİŞ ZAMAN ZAMAN
VELHÂSILI ŞU KARAMAN
YAZILA YAZILA BİTMEZ...
 
YUNUS EMRE SEVGİ DİYARI KARAMANDAN ŞÖYLE SESLENİYOR;
GELİN TANIŞ OLALIM
İŞİ KOLAY KILALIM
SEVELİM SEVİLELİM
DÜNYA KİMSEYE, DİYOR
GÖNÜLLER SULTANI MEVLAN DA TAM DA BU MEKÂNDAN; HERYERDE OLMAK GİBİ BİR DERDİN VARSA, GÖNÜLLERE GİR DİYOR
 
EY KARAMAN, GÜZEL TÜRKÇEMİZİN BAŞKENTİ KARAMAN. VE KARAMAN’IN VATANSEVER ASİL EVLATLARI SEVMEYE, SEVİLMEYE, GÖNÜLLER YAPMAYA;
VARMIYIZ
HAZIRMIYIZ!
KARARLIMIYIZ
 
İŞTE HUZURLARINIZDAKİ BU KADRO İLE KARAMA’NI HUZUR ŞEHRİ YAPMAYA GELİYORUZ.
BEŞ YILDIR MAALESEF KARAMAN HUZURUNU KAYBETTİ. YATIRIM HEYECANINI YİTİRDİ. YERİNDE SAYDI HATTA ULAŞIMDAN TRAFİĞE, OTOPARK SORUNUNA KADAR DAHA GERİYE GİTTİ. BAKIN GÜZELİM KALE BOYNU BÜYÜK, HATUNİYE ÖKSÜZ, TAŞ BİNADA ÖRÜMCEKLER AĞ BAĞLAMIŞ. BIRAKIN YENİ İCRAATLAR YAPMAYI ESKİLER BİLE KADERİNE TERKEDİLMİŞ. AŞEVİ KAPATILMIŞ, DÜĞÜN SALONLARI TAHRİP EDİLMİŞ, SOSYAL TESİSLERİN KAPILARINA KİLİT VURULMUŞ.
 
HALBU Kİ AK PARTİ DÖNEMİNDE KARAMAN ÜNİVERSİTEDEN HIZLI TRENE, TEKLİ EĞİTİME GEÇEN İLK İL OLMAYA KADAR PEK ÇOK OKULA, BARAJLARDAN TOPLU KONUTLARA, HASTANELERDEN TIP FAKÜLTESİNE, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNE. STADYUMDAN SPOR SALONLARINA, ALT VE ÜST GEÇİTLERE KADAR PEK ÇOK ALANDA PEK ÇOK ALANDA BÜYÜK YATIRIM ALDI.
ŞİMDİ YENİ BİR KALKINMA DÖNEMİ BAŞLIYOR.
 
31 MART GÜNÜ SANDIKLARI PATLATMAYA VE GELİŞEN KARAMAN’I KURMNAYA;
VARMIYIZ
HAZIRMIYIZ!
KARARLIMIYIZ
1 NİSANDAN SONRA ALLAH’IN İZNİYLE AK PARTİ BELEDİYESİ, BAŞTA CUMHURBAŞKANLIĞIMIZ VE BAKANLARIMIZLA BİRLİKTE BU HUZURUNUZDAKİ EHİL KADROYLA BİRLİKTE KARAMAN’DA YENİ BİR HİZMET ATAĞI BAŞLATMAYA ANT İÇMİŞTİR.
 
KARAMAN’IN;
• SU SORUNUNU ÇÖZMEYE GELİYORUZ.
• BELEDİYE ÖNCÜĞLÜĞÜNDE KURACAĞIMZI KOOPERATİFLERLE YENİ KARAMAN BÖLGESİ DEDİĞİMİZ ALANDA BAŞTA DAR GELİRLİLERİMİZ OLMAK ÜZERE 5700 KONUT ÜRETİMİ İÇİN ARSALAR TAHSİS EDEREK, MODERN BİR ŞEHRİNOLUŞUMUNA KATKI YAPACAĞIZ
• KENT İÇİ ULAŞIMDA ÖNCE OTOBÜS SAYISINI ARTIRARAK ULAŞIMI RAHATLATACAĞIZ SONRA BİR METROBÜS HATTI İLE KARAMAN’I HIZLI VE KONFORLU BİR ULAŞIMLA BULUŞTURACAĞIZ.
• OTOPARK SORUNUNA ULAŞIM MASTER PLANIMIZ VE KATLI OTOPARKLAR YOLU İLE ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ.
• KALE VE ÇEVRESİ, HÖYÜK ALANI, FİSANDUN KÖYÜ VE YENİ OLUŞTURACAĞIMIZ YENİ YAŞAM ALANLARI OLUŞTURARAK TURİZME KAZANDIRACAĞIZ.
• ÇALIŞAN ANNELERİMİZE 7/24 HİZMET VEREN KREŞ HİZMETİ SUNACAĞIZ.
• KAPALI PAZARLAR VE DOĞAL ÜRÜNLER PAZARI İLE KARAMANIMIZI SAĞLIKLI VE HİJYENİK ORTAMLARDA ALIŞVERİŞ ORTAMI SAĞLAYACAĞIZ.
• 2. ORGANİZE SAAYİ BÖLGEMİZİ VE HEMEN YANINDA BULUNAN SERBEST BÖLGEMİZİ FAALİYETE GEÇİREREK KARAMANLI İŞSİZ GENÇLERİMİZE YENİ İŞ İMKANLARI SAĞLAYACAĞIZ.
• KARAMAN BU YOLLA İŞİ, AŞI VE EKONOMİSİ BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK.
 
 
BURADA SAYMAYA VAKİT BLAMADIĞIM ANCAK ALT YAPISI VE KAYNAĞI TARAFIMIZDAN PLANLANMIŞ OLAN PEK ÇOK PROJE İLE KARAMANLI KADINALRIMIZIN, GENÇLERİMİZİN, ÇOCUKLARIMIZIN, ESNAFIMIZIN, ÖĞRENCİLERİMİZİN VAL HASIL BU ŞEHİRDE YAŞAYAN HER BİR FERDİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK ÖNEMLİ YATIRIMLARI KARAMAN’A KAZANDIRMAYA KARARLIYIZ.
 
BÜYÜYEN KARAMAN’I BİRLİKTE İNŞA ETMEYE VARMIYIZ, HAZIRMIYIZ, KARARLIMIYIZ…
BİZ GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ PARTİSİNE, DÜNYA GÖRÜŞÜNE, CİNSİYETİNE BAKMADAN HER KESİME GÖNLÜMÜZÜ VE KAPIMIZI AÇMAYA GELİYORUZ. İNSAN ODAKLI, HOŞGÖRÜLÜ, SAMİMİ, ŞEHRİN İNSANINA ÖNEM VEREN BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ.
 
BİZİ ELEŞTİREN HER BİR FERT BİZİM İÇİN DEĞERLİ OLACAK. BIRAKIN KORKMAYI TEHDİT EDİLMEYİ BİLAKİS ONLARI DİNLEMEK, ANLAMAK, KUCAKLAMAK BİZİM ŞİARIMIZ OLACAKTIR.
HEP SÖYLÜYORUZ; KARAMAN HUZUR ŞEHRİ OLACAK! SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ İNSANLARI MUTLU VE HUZUR DOLU BİR KARAMAN’I BİRLİKTE İNŞA ETMEYE; VARMIYIZ, HAZIRMIYIZ, KARARLIMIYIZ.
O HALDE, GAZAMIZ BÜBAREK OLSUN, ALLAH YOLUMUZU VE BAHTIMIZI AÇIK EYLESİN.
BU ALANDA BULUNAN TÜM KARDEŞLERİMİZDEN BU GÜN VE YARIN TÜM AİLE BİREYLERİ VE EŞ DOST, ARKADAŞ VE AKRABALARI İLE BİRLİKTE KARAMAN’IN GELECEK 5 YILINA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM. YİNE HEPİMİZİ NMİLLET İRADESİNİN TECELLİ ETTİĞİ SANDIKLARA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM. VARMIYIZ, HAZIRMIYIZ, KARARLIMIYIZ, BU DUYGULARLA BENİ SİZE, SİZLERİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM. KALIN SAĞLICAKLA.
yukarı çık