Web Tasarım kuş kovucu Plastik Kuşkonmaz Tekirdağ çilingir plastik kuşkonmaz tel Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz iş elbiseleri tekirdağ organizasyon

18 Nisan 2024, Perşembe

Son dakika Karaman haberleri

Recep Sertçelik’e Fabrika işçilerinden büyük ilgi

Recep Sertçelik’e Fabrika işçilerinden büyük ilgi

Seçim çalışmalarına başladığı günden bu yana büyük ilgi gören CHP’nin Karaman Belediye Başkan adayı Recep Sertçelik, Organize sanayi bölgesinde ki fabrikalar giderek işçilerle bir araya geldi.
Ziyaret hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Recep Sertçelik; “ Organize Sanayi Bölgesi işletmelerinde çalışanlarla buluşmalarımız devam ediyor. Anı Bisküvi ve Biskot çalışanlarıyla birlikteydik. İlgilerinden dolayı Anı ve Biskot yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz…
Karaman Organize Sanayi Bölgesi (OSB) oldukça gelişmiş bir OSB… İşletmelerde üretilen ürünler, neredeyse tüm dünyaya ihraç ediliyor, Karaman ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunuyor.
Karamanlıyı Aldatma Ustası Belediye Başkanı Adayı, Karaman OSB’nin 2. Etabında 10.000 kişiye iş imkânı sağlayacağını vaat ediyor. Bazıları soruyor, mümkün mü diye. Elbette mümkün, ancak 2. OSB’ye yeni bir Bifa yapacaksınız, yanına yeni bir Saray, yeni bir Şimşek, Anı, Duru, Ülker, Modern, Biskot, Hazal, İpek yapacaksınız. Bütün dünyaya ihracat yapan makine fabrikalarının yanına yeni makine fabrikaları kuracaksınız. Yeni ambalaj fabrikaları, yeni gofret fabrikaları, yeni tekstil atölyeleri, yeni mobilya fabrikaları, yeni süt fabrikaları, yeni soğuk hava depoları ve diğer iş kollarında faaliyet gösteren işletmelerin yanına aynılarından birer tane daha kurarsanız 10.000 kişiye iş sağlamış olursunuz. İşletmelerin adlarını yazdım, yarattıkları istihdam ve artı değerle, her Karamanlı gibi bu işletmelerimizle gurur duyuyorum.
Evet, şu anda OSB’de istihdam edilen kişi sayısı, 2023 OSB verilerine göre 11.050. Belediye Başkan Adayı mevcudunun aynısından yeni bir OSB yapacağım diyor yani. Mübarek, Belediye Başkanı değil, Sanayi Bakanı, Ticaret Bakanı veya TOKİ Başkanı olacak sanki. Çünkü, yeni OSB kurmak ve orada istihdam yaratmak Belediye Başkanının işi değil, OSB’ler de Belediyeye bağlı değil. OSB’lerin kendine özgü yönetimleri var. Belediye, OSB yönetimlerinin yetişemediği bazı altyapı işlerinde OSB’ye yardımcı olabilirler. Dedik ya, amaç Karamanlıyı aldatmak; üfür üfürebildiğin kadar. Ha, diyebilir ki, “benim partim merkezi iktidarın sahibi, hükümet desteği ile sağlayacağım bu istihdamı…” O zaman da şu soruyu sormazlar mı? “İyi de kardeşim, senin partin 22 küsür yıldır iktidarda. Karaman’a yeni istihdam yaratacak hangi çiviyi çaktı? Ancaaak; şaka değil, gerçek; 1 Nisan’dan sonra halk aldatılmayacak!..” dedi.
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık