17 Haziran 2024, Pazartesi

Son dakika Karaman haberleri

Yusuf Baştuğ'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Yusuf Baştuğ'un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan; Türk Milleti’nin, işgallere, parçalanmaya karşı, bağımsızlık mücadelesi verenlerin bütün imkanlarını kullanarak dünyaya varlığını kanıtladığı, bağımsız ve özgür olarak yaşama iradesini ortaya koyduğu gündür.

Bu irade bu topraklara sadece bağımsızlığı getirip bu vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarmadı; aynı zamanda Türk Milletini özgür, onurlu ve eşit yurttaşlar haline getirdi. 

Bizlere emanet olan, özgürlüğün, eşitliğin, adaletin Türkiye’si bir korku düzeni içinde yönetiliyorsa, eşitliğin, adaletin ülkesi artık ayrıştıran, ötekileştiren, haksızlıkların, adaletsizliklerin her gün yaşandığı bir ülke haline geldiyse eğer bizler artık sözümüzü yerine getiremiyoruz demektir.

Bugün geldiğimiz duruma baktığımızda,  bağımsızlık mücadelesi ile kurulmuş bu vatan topraklarında özgürlük, hukukun üstünlüğü ve eşitlik yoksa, bizim bir kere daha mücadeleye atılmamız gerekmektedir.

Bilinmelidir ki biz Türk Gençliği olarak bu mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğiz.
Umut dolu yarınlar bırakacağız. Geleceğimizin  güvencesi olan çocuklarımıza eşitliğin, adaletin ve özgürlüğün hakim olduğu Türkiye bırakacağız. Yürekleri vatan, millet sevgisi ile dolu, görev ve sorumluluklarına bağlı, çağdaş düşünceli insanlar olarak, gelecek nesillere barış ve huzur içinde yaşayacakları bir Türkiye bırakmak için mücadele etmekten bir an vazgeçmeyeceğiz.

Kurtuluşun ve kuruluşun lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün de dediği gibi; 

"Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır. "

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

yukarı çık