18 Haziran 2024, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Goalball Kadın Milli Takımı Karaman’da Kampa Girdi

Goalball Kadın Milli Takımı Karaman’da Kampa Girdi

Tokyo Paralimpik Oyunlarına hazırlanan ve sezonun geri kalan üç kampı için 21 Mayıs’ta Karaman’da toplanan Goalball Kadın Milli Takımı, Başantrenör Gültekin Karasu ile yardımcı antrenörler Osman Karalı, Ümit Karasu ve Taner Demircioğlu eşliğinde çalışmalara başladı. Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda 3 ay boyunca devam edecek kamp sonunda Goalball Kadın Milli Takımı 2021 Tokyo Paralimpik Olimpiyatları için Karaman’dan ayrılacak.
Kamp için Karaman’ın çok uygun bir yapıya sahip olduğunu belirten Başantrenör Gültekin Karasu, “2021 Tokyo Paralimpik Olimpiyatları öncesinde hazırlıklarımızı tamamlamak için Karaman’da 3 aylık bir kamp sürecine girdik. Karaman’da ilk kampımız Ocak ve Şubat aylarında olmuştu. Tokyo Paralimpik Olimpiyatları öncesinde üç kampımız bir arada yapılacaktı. Bizlerde daha önceki kampımızda bizlere gösterilen ilgi ve alakadan dolayı milli kampımızı tekrar Karaman’a aldık. Yani milli takım kamp sonunda Karaman’dan Tokyo’ya uğurlanacak. Karaman kampımızı dört antrenör, üç teknik ekip ve yedi sporcumuzla sürdüreceğiz. 2016 Paralimpik Oyunları’nda kadınlarda şampiyon bir ülkeyiz. İnşallah bu Olimpiyatlar’da da yeni kurduğumuz ekibimizle birlikte güzel sonuçlara imza atacağız. Tüm hijyen şartlarının maksimum düzeyde tutulduğu spor tesislerinin kapılarını bizlere açan İl Müdürlüğümüze sporcularım ve ekibim adına teşekkür ediyorum” dedi.
Goalball Kadın Milli Takımını Karaman’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ise, “Ülkemizi 2021 Tokyo Paralimpik Olimpiyatları’nda temsil edecek milli takımımızın kamp için ilimizi tercih etmeleri bizleri çok mutlu etti. İnşallah ilimizde ilerleyen dönemlerde goalball branşında sağlam bir altyapı kurarak milli takımımıza sporcu gönderen bir konuma geliriz. Milli ekibimize güzel bir kamp süreci geçirmelerini temenni ediyor, Olimpiyatlar da başarılar diliyorum. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. “

 

yukarı çık