23 Ekim 2018, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Karaman Kent Konseyi Öğrencilerle Buluştu

Karaman Kent Konseyi Öğrencilerle Buluştu

Üniversite personeli, davetliler ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla düzenlenen söyleşi saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkan Yardımcısı Mustafa Akça, topluluğun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 
Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ise konseyin idari yapısı, çalışma alanları ve faaliyetlerini anlatarak, “Konseyimiz her kesimden vatandaşa hizmet veren ve bünyesinde her kesimden insanı barındıran bir yapıya sahiptir.” dedi. 
Açılış konuşmalarının ardından Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Sefa Usta’nın yaptığı söyleşiye geçildi. Söyleşiye Karaman Kent Konseyi bünyesindeki Meclis Başkanları katıldı. Spor, Tarım, Kadın, Çocuk, Engelli, Gençlik, Mülteci, Çevre ve Bilinçli Tüketici Meclisi Başkanları söyleşide söz alarak meclislerin çalışmaları hakkında öğrencilere bilgi verdi. 
Meclis Başkanları Mehmet Yıldırım, Zeliha Akcan (vekil) , Muttalip Yıldırım, Özlem Attar (vekil), Ali Akar, Mehmet Ali Demir, Emine Erdemsoy ve Ali Eren Kazan; Karaman Kent Konseyi çatısı altında vatandaşlara vermiş oldukları hizmetleri anlatarak projelerini öğrencilere aktardılar.
Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Meclis Başkanları günlük hayatta karşılaştıkları sorunlar ve buna karşı geliştirilen çözüm yollarının yanı sıra karşılaştıkları ilginç olayları da öğrencilerle paylaştılar. 
Söyleşi, plaket takdimiyle sona ererken söyleşiye katılan öğrencilere sertifika verildi. 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık