evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

28 Ocak 2020, Salı

Son dakika Karaman haberleri

Savaş Kalaycı; Yeni Bir Şehir Kütüphanesi Kuracağız

Savaş Kalaycı; Yeni Bir Şehir Kütüphanesi Kuracağız

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Savaş Kalaycı, Kütüphane Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve bilgiyi etkin şekilde kullanan toplumların her zaman ilerleme içinde olduklarını, ekonomik, siyasal ve toplumsal yönden güçlendiklerini belirten Kalaycı, kitap okunma oranlarını üst seviyelere çekebilmek için farklı projeler ortaya koyacaklarını ve Karaman’a yeni bir Şehir Kütüphanesi kurulacağını söyledi.

 

Başkan Adayı Kalaycı yayınladığı mesajda;

 

Okuma alışkanlıklarımızı üst seviyelere çıkarmak ve okuyarak çocuklarımıza örnek olmak zorundayız. Ülkelerin kalkınması ve gelişmesi ancak eğitimli insan gücüyle mümkündür. Bu nedenle, ülkemizi ve milletimizi gelişmiş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmayı hedefleyen bizler de, kütüphaneciliğe daha fazla önem vermeli, kütüphane eksikliklerini büyük bir süratle gidermeli ve kütüphanelerimizi kaynak açısından zenginleştirmeliyiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize kitap sevgisini aşılamalı, onlara, kütüphanelerden yararlanma alışkanlığı kazandırmalıyız. 

 

İnşallah göreve gelir gelmez şehrimize yeni ve modern bir kütüphane kazandırmak için seferberlik başlatacağız. Kütüphane içerisinde görme engelli kardeşlerimiz için de özel programlarla donatılmış okuma bilgisayarları olacak. Ayrıca, şehrimizdeki kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz, teşvik etmeye yönelik ödüllendirmeler yapacağız.” Dedi. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
yukarı çık